CS | SK

Kategorie

Zprávy o stavu sněhu

HOLMENKOL

Firma HOLMENKOL je známá jako nejstarší výrobce lyžařských vosků na světě. Dr. Max Fischer založil společnost nazvanou „Vereinigte Wachswarenfabrik AG, Hornung u Dr. Fischer“ již v roce 1922 v Ditzingenu v Německu. Max Fischer, doktor chemie a nadšený skokan na lyžích, využil svých profesních znalostí a ve své laboratoři míchal parafíny a jiné vosky, které pak používal při voskování svých lyží. Výsledky byly pozoruhodné - dřevěné lyže nebyly nasáklé vodou a jejich skluzné vlastnosti byly vynikající. Dr. Fischerovi tak skákání přinášelo ještě větší radost. Ve stejném roce vytvořil druhou řadu produktů a nazval ji po svém, nejoblíbenějším skokanském můstku "HOLMENKOLLEN".

V roce 1948 se firmě podařil historický průlom v oboru a tedy vyvinout systém vosků na základě syntetických materiálů, kde barva příslušného vosku signalizovala oblast použití vosku. Modrý vosk pro nízké teploty, červený na vyšší teploty, stříbrný vosk na mokrý, špinavý či rozbředlý sníh.

V budoucnu chce firma zaměřit všechnu svou sílu a inovativní potenciál na vývoj chemických sportovních povrchových úprav pro vrcholový sport. Cílem firmy HOLMENKOL je pokračovat v nastavování nových standardů a oblasti technologií a být neustále v popředí vývoje na trhu s lyžařskými vosky - záruka "licence na vítězství".

Katalog HOLMENKOL 18/19


Katalog HOLMENKOL 16/17

Katalog HOLMENKOL 15/16

Extra slevy pro registrované
Pha 9
HOLMENKOL Nápojová ledvinka 1l
Extra slevy pro registrované
HOLMENKOL Ledvinka
Extra slevy pro registrované
Pha 9
HOLMENKOL žehlička Racing 230V
Extra slevy pro registrované
Pha 9
HOLMENKOL Syntec Race COLD 30 g
Extra slevy pro registrované
Pha 9
HOLMENKOL Syntec Race MID 30 g
Extra slevy pro registrované
Pha 9
HOLMENKOL Syntec Race WET 30 g