CS | SK

Kategorie

Zprávy o stavu sněhu

Výměna fluorových vosků za bezfluorové Swix

 

Abychom maximálně podpořili přechod ze škodlivých fluorových vosků na nezávadné bezfluorové, rozhodli jsme se k zcela zásadnímu a unikátnímu kroku. Nabízíme vám jedinečnou možnost vyměnit fluorové vosky za bezfluorové s výraznou slevou 50 %. V období do 31.3.2024 můžete odevzdat svůj starý fluorový vosk, který ekologicky zlikvidujeme, a koupit si nové bezfluorové alternativy se slevou 50 %.

 

Abyste získali lepší představu o tom, jakých starých vosků se výměna týká a zároveň zjistili, co jsou alternativy v aktuální nabídce Swix, připravili jsme pro vás tuto tabulku: Bezfluorové ekvivalenty ke starým flurovým voskům

 

 

Napadají vás otázky? Sami jsme si jich hodně položili, a také jsme na ně zde odpověděli: 

 

Jakých vosků se výměna týká? 

Výměna se týká všech fluorových lyžařských vosků. 

 

Co za svůj starý vosk dostanu? 

V případě, že existuje bezfluorová alternativa, dostanete za svůj fluorový vosk 50% slevu na její nákup. Pokud přinesete na výměnu fluorový vosk, který ještě nemá přímou alternativu mezi bezfluorovými vosky, tak obdržíte slevu ve výši 50 % na nákup aktuálního bezfluorového produktu SWIX, který je cenově nejblíže původní hodnotě odevzdaného fluorového vosku. 

 

Přehlednou tabulku bezfluorových ekvivalentů najdete zde: Bezfluorové ekvivalenty ke starým fluorovým voskům

 

Jak bude výměna probíhat? 

Když přinesete své staré fluorové vosky k nám na prodejnu v Praze, bude vám ke každému z nich nabídnut alternativní bezfluorový vosk SWIX se slevou 50 % z původní MOC, případně nabídnut vosk s 50% slevou z aktuální produkce SWIX, který je cenově neblíže přinesenému fluorovému vosku. 

Vosky je možné i zaslat spolu s přesným seznamem položek a kontaktem k nám na prodejnu skrze přepravní společnost. Následně se s Vámi spojíme a vybereme nejvhodnější alternativy, na které dostanete zmiňovanou 50% slevu z MOC a následně zašleme zpět k Vám.

 

Jak mi vyměníte prášky a urychlovače? 

Pokud přinesete na výměnu fluorový vosk, který zatím nemá přímou alternativu mezi bezfluorovými vosky, tak obdržíte slevu ve výši 50 %  na nákup aktuálního bezfluorového produktu SWIX, který je cenově nejblíže původní hodnotě odevzdaného fluorového vosku.

 

Kolik kusů mohu vyměnit? 

Množství není limitováno - čím více, tím lépe. 

 

Mohu vyměnit i rozdělaný/použitý vosk? 

Ano. Chceme, aby se do přírody dostalo co nejméně jedovatých látek obsažených ve fluorových voscích, proto příjmeme do výměny i načaté vosky. Podmínkou je odevzdání vosku v původním obalu a musí obsahovat alespoň 20% původního objemu.

 

Do kdy budu moci vosky vyměnit? 

Na výměnu vosků máte čas do 31. března. 

 

Potřebuji původní doklad od nákupu vosků? 

Doklad není potřeba, vosk ale musí být v původním balení. Pokud přinesete fluorový vosk od jiného výrobce, může vás prodejce či náš pracovník požádat o prokázání původní ceny či kategorie vosku (stačí ukázat například internetovou stránku s produktem na e-shopu, kde jste vosk zakoupili). 

 

Fungují bezfluorové vosky stejně dobře jako fluorové? 

Z pohledu vodoopudivosti a schopnosti neabsorbovat nečistoty mají fluorové vosky jedinečné vlastnosti, které nelze nahradit 1:1. Nicméně existují alternativy, které ve specifických podmínkách fungují srovnatelně nebo dokonce lépe než fluor, budou mít ovšem limity v rozsahu, ve kterém s nimi lze pracovat.

 

Jak poznám, že mám fluorové vosky? 

Nejjednodušeji podle etikety, kde tato informace bývá zpravidla uvedena. Pokud tomu tak není, doporučujeme tuto informaci ověřit vyhledáním konkrétního vosku dle jeho názvu na internetu. 

 

Bude možná výměna fluorových vosků jiných značek za bezfluorové vosky SWIX? 

Ano! Do výměny jsou přijímány fluorové vosky všech výrobců. Vždy vám přitom bude nabídnut ekvivalentní vosk z aktuální nabídky SWIX s 50% slevou z jeho MOC nebo sleva 50 % na aktuální produkt SWIX, který je přinesenému fluorovému vosku cenově nejblíže. Z tohoto důvodu vás může náš pracovník či prodejce požádat o prokázání deklarované ceny nebo zařazení přineseného fluorového vosku (dohledáním na internetu, původním dokladem apod.). 

 

Pro více informací nás kontaktujte na info@sporticus.cz .