CS | SK

Kategorie

Zprávy o stavu sněhu

LUCIFER čelovka M6

Univerzální výkonná čelovka se 1700 lumeny pro všechny sportovní aktivity. Nejlepší čelovka pro orientační běh, rogaining, kolo a přírodní víceboje. Ideální kombinace nízké váhy, malé velikosti, vysokého svitu a dlouhé výdrže.

 

Čelovky dodáváme v kombinaci optik 13° + 29° - toto je nejvhodnější kombinace pro orientační běh a MTBO

 

 

 

Šestá generace této čelovky

- lepší LED zvyšují výkon na 1700lm (nárůst všech módů cca o 5%)
- čelovka má upravené tělo umožňující větší sklopení dolu
- preciznější cnc obrábění čelovky 
- nižší váha oproti M5
- 3-letá záruka na celou čelovku
- hezčí balení výrobku

 

 

Lehké hliníkové tělo

Odolná konstrukce s dokonalým odvodem tepla

Čelovka je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku a poté eloxována. Je vyrobená s množstvím chladících žeber pro skvělý odvod tepla, ale zároveň co nejmenší a nejlehčí. Tělo čelovky je tak mechanicky odolné a na hlavě velmi stabilní.

 

 

 

 

 

 

Špičkové li-ion baterie

Nejvyšší poměr kapacita/Wh

 

Uzavřené pouzdro se 2 špičkovými nabíjecími li-ion bateriemi Samsung INR18650-35E s nejvyšší skutečnou kapacitou 3450mAh. Pouzdro je uzavřené, voděodolné a nabíjí se přiloženou nabíječkou.

 

Li-ion baterie mají nejlepší poměr mezi kapacitou a váhou (objemem), jsou výrazně lepší než AA baterie a vydrží Vám mnoho let. Jsou vyzkoušené průmyslovým použitím, bezpečné a lehké. Díky tomu se dají pohodlně nosit na hlavovém popruhu.

 

 

 

 

 

Odolné kabely a pevné konektory

 

Absolutní spolehlivost, naše kabely Vás nikdy nezklamou

 

Kvalitní kabely se zasunovacími konektory až na proud 7A, které vyrábíme přímo u nás, dlouhodobě drží kontakt a jsou velmi odolné opotřebení a překroucení. Kontakty drží u sebe tak pevně, že samovolné rozpojení je nemožné, ale zároveň jen tak, aby se daly rozpojit i v horších podmínkách (např. v rukavicích v zimě).

 

Kabel je PUR, robustní, flexibilní až do -30°C a je nerozbitný.

 

 

 

 

 

 

Snadné upevnění na cyklohelmu

 

Z čelovky uděláte světlo na helmu během pár vteřin

 

Všechny čelovky Lucifer lze použitím Držáků na cyklohelmu dobře upevnit na cyklohelmu. Každá helma je samozřejmě jiná, má jiné prohnutí a otvory, ale téměř vždy lze najít vhodný způsob upevnění. Čelovka se zacvakne do držáku, ten je na helmě trvale připevněný. Baterii lze upevnit jednoduše stažením páskem na suchý zip skrze větrací otvory, příp. zacvaknutím do plastového dílů, který je také stažen páskem.

 

Při správném vyvážení (ideálně čelovka co nejvíce dopředu a baterie co nejvíce dozadu) je nošení pohodlné. Pro celonoční a vícedenní závody doporučujeme baterii prodloužit kabelem a vozit v dresu (batohu).

 

 

Účinná elektronika

 

Vysoká účinnost přináší dlouhou výdrž

 

Výkonná elektronika čelovky je kompletně navržená z pečlivě vybraných a dimenzovaných součástek, vyrobená v ČR. Má ultra vysokou účinnost a funguje dlouhodobě zcela spolehlivě.

 

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Světlo také nikdy nezhasne znenadání.

 

Elektronika hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE a oznámí vám jedním krátkým bliknutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma bliknutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

 

Také KONTROLUJE TEPLOTU a v případě přehřívání sníží mód. Jednoduše a pohotově můžete i zjistit STAV NABITÍ BATERIE, který Vám čelovka oznámí 1-5 bliknutími.

 

 

 

 

Nejnovější LED Cree XP-L2

 

Maximální účinnost a skvělé barvy

 

Použité jsou nejnovější vysoce svítivé LED XP-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 4500K, což je velmi příjemná bílá barva, která má skvělé přirozené podání barev. Toto světlo díky své barevné teplotě lépe prostupuje mlhou, deštěm a sněžením, protože se od něj neodráží a neláme tak jako namodralé světlo!

 

S dvěma těmito LEDkami svítí čelovka na max. mód 1700 lumenů. LEDky jsou na měděném plošném spoji s technologií Direct Thermal Path, který umožňuje bleskový přenos tepla na hliníkové tělo čelovky.

 

 

 

Dokonalé rozložení světla

 

Kombinace dvou různě širokých kuželů světla

 

 

Každá svítivá dioda má vlastní optiku, která určuje jak široký bude výsledný kužel světla. Používáme PMMA optiky s vysokou optickou průhledností a úhly 13°, 20° a 29°, které je možné kombinovat podle libosti.

 

Doporučujeme kombinaci optik 13° + 20° a 13° + 29° jako ideální obecnou variantu pro sport, běh, kolo nebo běžky s maximálním dosvitem 220m, které má i dostatečné periferní nasvícení. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů. Tato kombinace poskytuje skvělý přehled o okolí a překážkách před Vámi.

 

Pro orientační běh a MTBO volte 13° + 29°, tím docílíte periferního osvětlení mapy bez nutnosti mířit na ní čelovkou.

 

Pro práci volte také širší optiky 13° + 29°, 20° + 20° příp. 20° + 29°.

 

 

 

Módy a uživatelské ovládání

 

Dvě ovládací schémata, která můžete přepínat

 

 

Čelovka Lucifer má 5 trvale svítících módů - VERY LOW, LOW, MID, HIGH, BOOST a speciální módy BLIKÁNÍ, SOS. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

 

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Druhé ovládací schéma je naopak velmi jednoduché a zvládne ho každý. Přepnutí mezi schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

 

První SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (LOW, MID, HIGH a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

 

Druhé SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje.

 

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká středně rychle (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem.

Doba výdrže

 

Extrémní výdrže a reálně dosahované

 

Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu
Příklady aktivit, které lze provádět pohodlně a bezpečně Uchladitelnost módů
VERY LOW 25 180:00 chůze trvale
LOW 210 20:00 rychlý běh trvale
MID 410 10:00 neomezený běh, orientační běh, rychlá jízda na kole trvale
HIGH 850 4:00 neomezená jízda na kole při pohybu
BOOST 1700 1:40 downhill při pohybu

 

Doba výdrže je počítaná s 2-čl. batterypackem, se 4-čl. je dvojnásobná. Udává v hodinách a minutách dobu svitu, do které klesne původní svit na 70%. Poté elektronika přepne na nižší mód ve kterém bude nějakou dobu světlo svítít - např. půl hodiny - až postupně přepne na nejnižší mód a terpve když čelovka skoro nesvítí, tak ji ochranný obvod baterie vypne.

 

POZOR! Dobu výdrže specifikujeme o mnoho přísněji než to požaduje ANSI NEMA FL-1 standard a udávají jiná světla. Tímto rozhodnutím sice přicházíme o hodiny a minuty, které bychom do doby výdrže mohli papírově započítat, ale zas je tento údaj pro Vás užitečný!

 

 

 

Nabíječka a nabíjení

 

 

Čelovka se nabijí přiloženou síťovou nabíječkou 8.4V, 0.5A. Články se nabijí šetrným nabíjecím proudem 0.5A, plné nabití batterypacku od 0 do maxima trvá 7.5h. Nabíječka svítí červeně, když se batterypack nabijí a zeleně, když je nabitý. Prodáváme i rychlonabíječky, který batterypack nabijí přibližně dvakrát rychleji.

 

Obsah balení a další příslušenství

 

Balení čelovky obsahuje:

 

 • čelovku
 • batterypack
 • hlavový propruh
 • prodlužovací kabel délky 100cm
 • síťovou nabíječku 0.5A na EU zásuvku
 • látkový přenášecí sáček
 • český manuál

 

Čelovka je propojená s bateriemi rozpojitelným konektorem. Můžete tak s přiloženým prodlužovacím kabelem nosit baterie u těla nebo v kapse.

 

Prodáváme také držáky k upevnění čelovky i batterypacku na cyklohelmu nebo na kolo (řídítka + rám) takže během chvilky máte plnohodnotné světlo na kolo. Můžete přikoupit i USB propojku k nabíjení telefonu a dalších zařízení z batterypacku a využít vysokou kapacitu našich baterií jako výkonnou powerbanku. Můžete také přikoupit nabíječku do auta nebo nabíjet nabíječkou z USB portu

 

Kompatibilita

 

Čelovka Lucifer M je plně kompatibilní s veškerým existujícím příslušenstvím a i do budoucna plánujeme plnou kompatibilitu se všemi novými modely čelovek řady M i řady L i batterypacky.

 

DRŽÁKY A JINÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Držáky čelovky a batterypacku na cyklohelmu
Držáky na kolo

 

 

Záruka a pozáruční servis

 

Záruka na čelovku je 3 roky avšak výrobce Vám  rád poskytne i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábí sami, takže disponují i všemi náhradními díly a vše umí opravit.

 

Chceme, aby Vám čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností. (převzato od výrobce)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dostupnosť: momentálně nedostupnéObjednaný tovar Vám odošleme najneskôr v úterý 19. 1. 2021.

Číslo produktu: LUC-M6

Naše výhody:

 • Spoľahlivosť
 • Kompletný sortiment
 • Ústretové jednanie
 • Rýchle dodanie
 • Oficiálna distribúcia
 • Desiatky výdajných miest
 • Dovoz na akcie zadarmo
 • Spýtajte sa – poradíme
  +420 602 305 007
  vosky@kamzasnehem.cz