CS | SK

Kategorie

Zprávy o stavu sněhu

LUCIFER M3

Čelovka Lucifer M3 se již nevyrábí. Stejně tak byl ukončen prodej čelovky Lucifer M4. Nástupcem těchto dvou modelů je model Lucifer M5.

Novinkou je také druhý typ čelovky, velmi malý a lehký Lucifer S.

Výkonné světlo vyráběné v Česku

Čelovka Lucifer MkIII je výkonná voděodolná čelovka a světlo na kolo s max. svitem 1600 lumenů, určená běžcům, cyklistům, orientačním běžcům, adventure závodníkům, lezcům, jeskyňářům stejně tak jako turistům, cestovatelům nebo rybářům, kteří požadují spolehlivé světlo s dlouhou výdrží. Vyrobeno námi - sportovci - kteří ho používají každý den.

Vyrobili jsme toto světlo nejlépe jak dokážeme. Používá poslední generaci vysoce svítivých diod XM-L2 CREE a li-ion akumulátory Panasonic NCR18650B s nejvyšší garantovanou kapacitou. Má konstatní regulaci svitu, indikaci vybíjení, určení procenta nabití baterií, teplotní ochranu a dobře navržené uživatelské ovládání.

Světlo může být dodáno s úchyty na kolo, cyklohelmu a má mnoho konfigurací, jak může být používáno. 

CNC frézované lehké tělo

Hlava čelovky je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku a poté tvrdě eloxována s ochrannou vrstvou 25um. Je vyrobená s množstvím chladících žeber pro dobrý odvod tepla, ale zároveň tak aby byla co nejmenší a nejlehčí. Má malou hloubku pro maximální stabilitu během pohybu.

 

Li-ion baterie s nejvyšší kapacitou

Pouzdro s bateriemi je vyrobeno z pevného a ohebného plastu a uchovává 2 nabíjecí li-ion baterie typu 18650. Pouzdro je uzavřené, voděodolné a nabíjí se přiloženou nabíječkou.

Li-ion baterie mají nejlepší poměr mezi kapacitou a váhou (objemem). Jsou vyzkoušené průmyslovým použitím a jsou bezpečné. Články jsou lehké a díky tomu můžete pouzdro pohodlně nosit na hlavě.

Používáme kvalitní články Panasonic s nejvyšší (skutečnou) kapacitou na trhu. Tyto baterie vám vydrží několik let bez znatelné ztráty kapacity a oproti AA bateriím mají jen samé výhody. Už nebudete muset kupovat nové baterie!

Pouzdro obsahuje také ochranný obvod s nízkým odporem, který chrání baterie před zkratem, podvybitím a přebitím.

 

 

 

 

 

 

Účinná elektronika

Elektronika je kompletně navržená námi z pečlivě vybraných diskrétních součástek (kvalitní X7R keramické kondenzátory, n-mosfety s velmi nízkým odporem, velká stíněná cívka a přesné termistory a rezistory) a řízená 8-bitovým mikroprocesorem Atmel. Nyní obsahuje i "High Reliability" součástky a velký (odolný) taktický spínač s minimální životnostní 500,000 zmáčknutí. Oboje přispívá k maximální spolehlivosti.

Takto, kdy nejsme vázáni žádným konkrétním obvodem, můžeme libovolně vylepšovat firmware, přidávat nové funkce a dosahovat velmi vysoké účinnosti (až 98%).

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Když už baterie nejsou schopny dodat potřebný výkon, přepne elektronika na nižší mód. Světlo nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika také hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE. Oznámí vám to jedním krátkým blinkutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma blinkutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

 

LED čipy poslední generace

Používáme vysoce svítivé LED XM-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 5000K, což je velmi příjemná neutrální bílá barva. Nabízíme také lehce nažloutlý odstín 4000K a variantu 3000K s vysokým indexem podání barev (CRI index).

S dvěma těmito diodami dosahuje čelovka světelného výkonu až 1600 lumenů. Účinnost je ovlivňována chlazením, tzn. čím lépe se diody chladí, tím pracují efektivněji. V čelovce Lucifer jsou diody přímo napájeny na kusu mědi, který teplo přenáší na hliníkové tělo čelovky s žebrováním a to je to nejlepší chlazení jaké lze vůbec vyrobit !

 

 

Ideální rozložení světla

Každá svítivá dioda má vlastní optiku, která určuje jak široký bude výsledný kužel světla. Používáme PMMA optiky s vysokou optickou průhledností a úhly 13°, 20° a 29°, které je možné kombinovat podle libosti.

Doporučujeme kombinaci optik 13° + 20° jako ideální variantu pro běh, OB, kolo, běžky s maximálním dosvitem 220m, které mají i dostatečné periferní nasvícení. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů.

 

 

Módy a uživatelské ovládání

Čelovka Lucifer má 7 módů - VELMI NÍZKÝ, NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ, BOOST, SOS, BLIKÁNÍ. Celé ovládání je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Vyzkoušejte si to nanečisto v naší interaktivní aplikaci http://www.luciferlights.net/interactive_cz a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce.

Čtyři z módů (NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy.

Ostatní tři módy jsou méně používané a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ) a střední rychlostí (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem a signalizuje intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ). Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu
VERY LOW 35 80:00
LOW 200 16:00
MID 400 8:00
HIGH 800 3:15
BOOST 1600 1:15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nabíječka a nabíjení

Čelovka se nabijí přiloženou síťovou nabíječkou 8.4V, 0.5A. Články se nabijí šetrným nabíjecím proudem 0.5A, plné nabití batterypacku od 0 do maxima trvá 7h. Nabíječka svítí červeně, když se batterypack nabijí a zeleně, když je nabitý.

 

Obsah balení a další příslušenství

Čelovku dodáváme s hlavovým popruhem, batterypackem, nabíječkou 0.5Aprodlužovacím kabelem délky 80cm a českým manuálem.

Čelovka je propojená s bateriemi rozpojitelným konektorem. Můžete tak s přiloženým prodlužovacím kabelem nosit pouzdro u těla nebo v kapse.

Prodáváme také držáky k upevnění čelovky i batterypacku na cyklohelmu nebo na kolo (řídítka + rám) takže během chvilky máte plnohodnotné světlo na kolo. Můžete přikoupit i USB propojku k nabíjení telefonu a dalších zařízení z batterypacku a využít vysokou kapacitu našich baterií jako powerbanku.

 

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 2 roky avšak rádi Vám poskytneme i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábíme sami, takže disponujeme i všemi náhradními díly a vše umíme opravit. Záruka se uplaňuje na naší adrese v Praze.

Chceme, aby Vám naše čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností.

 

Recenze

http://skyrunning.cz/2016/01/11/celovka-lucifer-mkiii-ceska-kvalita/

https://www.facebook.com/luciferlights/

 

Cena: 3 990 Kč včetně DPH
Cena bez DPH: 3 298 Kč

Dostupnost: nedostupné

Naše výhody:

 • Spolehlivost
 • Kompletní sortiment
 • Vstřícné jednání
 • Rychlé dodání
 • Oficiální distribuce
 • Desítky výdejních míst
 • Dovoz na akce zdarma
 • Zeptejte se - poradíme
  +420 602 305 007
  vosky@kamzasnehem.cz

Mohlo by vás zajímat