CS | SK

Kategorie

Zprávy o stavu sněhu

LUCIFER čelovka S

 

Výkonná malá čelovka

Druhý model čelovky - velmi málá a lehká, ideální pro vytrvalostní sporty (rogaining, trail running, sky running), pro cestovatele, dobrodruhy nebo jako ideální světlo na helmu pro MTB. Používá jednu vysoce svítivou diodu XP-L2 CREE s příjemnou barevnou teplotou 4000K se kterou svítí až 750 lumeny. Hliníkové otevíratelné pouzdro je na 1 li-ion baterii 18650

CNC frézované lehké tělo

Hlava čelovky je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku a poté tvrdě eloxována s ochrannou vrstvou 25um. Je vyrobená s množstvím chladících žeber pro dobrý odvod tepla, ale zároveň tak aby byla co nejmenší a nejlehčí. Má malou hloubku pro maximální stabilitu během pohybu.

 

 

Otevíratelné pouzdro na li-ion 18650

Čelovka Lucifer S používá v pouzdru jednotlivé li-ion válcové články velikosti 18650. Tyto články  jsou poměrně levné a snadno dostupné, takže jich můžete mít více a případně je během akce měnit. Pouzdro je velikostně dimenzované na protected (chráněné) baterie. 

Uzávěr pouzdra je šroubovací a vyměna baterie je tak jednoduchá i potmě. Oba konce (uzávěry) mají trapézový závit a jsou vyrobené z technického plastu Delrinu, který zaručuje dlouhou životnost. 

Doporučujeme používat námi nabízené chráněné baterie Keeppower 3450mAh, které jsou kvalitní a vyzkoušené. Tyto baterie mají délku 68.5mm, podobně dlouhé baterie (+-1mm) budou určitě také pasovat.

 

 

Pro praváky i leváky

Tlačítko je umístěno vepředu čelovky vedle optiky a jelikož je celá čelovka symetrická, lze ji otočit vzhůru nohama a mít tak tlačítko na druhé straně. Ať už jste pravák nebo levák, vždy najdete pro Vás optimální variantu.

Účinná elektronika

Elektronika je kompletně navržená námi z pečlivě vybraných diskrétních součástek (kvalitní X7R keramické kondenzátory, p-mosfet s nízkým odporem, velká stíněná cívka a přesné termistory a rezistory) a řízená 8-bitovým mikroprocesorem Atmel. Tlačítko je velké a odolné a také přispívá k maximální spolehlivosti. Elektronika dosahuje vysoké účinnosti (88-92%).

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Když už baterie nejsou schopny dodat potřebný výkon, přepne elektronika na nižší mód. Světlo nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika také hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE. Oznámí vám to jedním krátkým blinkutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma blinkutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

 

LED čipy poslední generace

Používáme vysoce svítivou diodu XP-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 4000K, což je velmi příjemná neutrální bílá barva s CRI indexem 70. Lucifer S díky ní disponuje až 750 lumeny. LED čip i celá elektronika jsou napájeny na měděném plošném spoji s přímým odvodem tepla na chladič čelovky.  

 

Ideální rozložení světla

Lucifer S má PMMA optiku s 91-93% optickým prostupem a vyzařovacím úhlem 16°, 22° nebo 30°. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů.

Obecně pro sport a běžné aktivity doporučujeme prostřední optiku 22°, která nabízí příjemné periferní nasvícení a dostatečný dosvit. Pro práci a činnosti ve Vaší blízkosti se více hodí nejširší optika 30°.

 

 

Módy a uživatelské ovládání - DVĚ OVLÁDACÍ SCHÉMATA

Čelovka Lucifer má 7 módů - VELMI NÍZKÝ, NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ, BOOST, SOS, BLIKÁNÍ. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Proto jsme se rozhodli přidat druhé ovládací schéma, které je velmi jednoduché. Přepnutí mezi oběma schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

PRVNÍ SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

DRUHÉ SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje. 

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ) a střední rychlostí (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem a signalizuje intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ). 

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci  a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_cz,  jednoduché schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_alt.

Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu při použití s baterií Panasonic NCR18650B, 3400mAh
Příklady aktivit, které lze provádět pohodlně a bezpečně Uchladitelnost módů
VERY LOW 25 90:00 turistika, stanování, chůze trvale
LOW 100 20:00 běh, pomalu na kole trvale
MID 200 10:00 rychlý běh, přiměřeně rychle na kole trvale
HIGH 375 4:00 neomezený běh, orientační běh, rychlá jízda na kole trvale
BOOST 750 1:35 neomezená jízda na kole při pohybu (běh)

 

 

 

 

 

 

 

 

Nabíječka a nabíjení

Baterii bude možné dobíjet v pouzdře skrze nabíjecí kabel z USB portu nebo ji z pouzdra vyjmout a nabíjet klasicky v šachtové nabíječce - např. Nitecore i2. Nabíječka z USB je velmi praktická varianta, které zaujímá minimum prostoru. Z počítače i síťových USB portů se nabíjí stejnou rychlostí 0.5A. Nabití baterie s kapacitou 3400mAh od 0 do maxima trvá 7h.

Obsah balení a další příslušenství

Čelovku dodáváme s hlavovým popruhempouzdrem na baterii a českým manuálem. Lze dokoupit nabíjecí li-ion 18650 baterie a jeden ze dvou druhů nabíječek.

Čelovka je propojená s baterií rozpojitelným konektorem, aby ji bylo možno napojit na již existující nebo připravované příslušenství (USB propojka, inteligentní nabíječka)

Čelovka Lucifer S je plně kompatibilní s veškerým existujícím příslušenstvím. Pozor! - s touto čelovkou není možno použít naše 2-článkové batterypacky na Lucifer M přestože mají stejný konektor!

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 2 roky avšak rádi Vám poskytneme i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábíme sami, takže disponujeme i všemi náhradními díly a vše umíme opravit. Záruka se uplaňuje na naší adrese v Praze.

Chceme, aby Vám naše čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností.

Cena: 2 690 Kč včetně DPH
Cena bez DPH: 2 223 Kč

Dostupnost: nedostupné

Číslo produktu: LUC-S

Naše výhody:

 • Spolehlivost
 • Kompletní sortiment
 • Vstřícné jednání
 • Rychlé dodání
 • Oficiální distribuce
 • Desítky výdejních míst
 • Dovoz na akce zdarma
 • Zeptejte se - poradíme
  +420 602 305 007
  vosky@kamzasnehem.cz