CS | SK

Kategorie

Zprávy o stavu sněhu

LUCIFER čelovka M5

Již pátá generace této čelovky

Čelovka Lucifer M5 je nástupcem modelů Lucifer M3 a Lucifer M4.

 

Co má nového Lucifer M5:

 • - čelovka je lehčí a menší (méně hluboká)
 • - čelovka má náš silikonový kabel - dříve ho měl jen batterypack
 • - čelovka má lepší odvod tepla - ledky jsou na měděném PCB (to je u nás standardem již od první generace) a to přímo doléhá na výrazné zadní žebrování těla (prakticky od LED na první žebro jsou to jen 2.5mm)
 • - běžně a bez příplatku nabízíme ledky s vysokým barevným podáním (CRI index > 90)
 • - nový přední popruhový plast je zpevněný
 • - součástí balení je látkový pytlík na přenášení čelovky

 

CNC frézované lehké tělo

Hlava čelovky je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku a poté eloxována s ochrannou vrstvou 25um. Je vyrobená s množstvím chladících žeber pro dobrý odvod tepla, ale zároveň tak aby byla co nejmenší a nejlehčí. Má malou hloubku pro maximální stabilitu během pohybu a výrazné zadní, spodní a horní žebrování.

 

Li-ion baterie s nejvyšší kapacitou

Pouzdro s bateriemi je vyrobeno z pevného a ohebného plastu a uchovává 2 nabíjecí li-ion baterie typu 18650. Pouzdro je uzavřené, voděodolné a nabíjí se přiloženou nabíječkou.

Li-ion baterie mají nejlepší poměr mezi kapacitou a váhou (objemem). Jsou vyzkoušené průmyslovým použitím a jsou bezpečné. Články jsou lehké a díky tomu můžete pouzdro pohodlně nosit na hlavě.

Použité jsou kvalitní články Panasonic s nejvyšší (skutečnou) kapacitou na trhu. Tyto baterie vám vydrží několik let bez znatelné ztráty kapacity a oproti AA bateriím mají jen samé výhody. Už nebudete muset kupovat nové baterie!

Pouzdro obsahuje také ochranný obvod s nízkým odporem, který chrání baterie před zkratem, podvybitím a přebitím.

Nové odolné kabely a pevné konektory

U batterypacku jsme přešli na nové konektory a kabely, které dohromady zalisováváme u nás. Stále se jedná o DC 5.5/2.1 konektor a vše je kompatibilní se všemi kdy vyrobenými čelovkami a batterypacky.

Kabel je robustní silikonový kabelflexibilní až do -60°C a maximálně odolný vůči opotřebení a překroucení. Má oranžovo-hnědou barvu a není již kroucený! Délku nastavujeme tak, aby obepnul pohodlně malou i velkou hlavu a přitom zbytečně neplandal. Požadavky na delší přívodní kabel např. na lezeckou helmu nebo speleohelmu prosím pište do poznámky u objednávky.

Konektor je kvalitní DC konektor s max. proudem až 7A, který pevně a dlouhodobě drží kontakt. U sebe drží kontakty pevně, že samovolné rozpojení je nemožné. Drží ale zároveň jen tak, aby se daly rozpojit i v náročných podmínkách (např. v rukavicích v zimě).

 

Účinná elektronika

Elektronika je kompletně navržená námi z pečlivě vybraných diskrétních součástek (kvalitní X7R keramické kondenzátory, n-mosfety s velmi nízkým odporem, velká stíněná cívka a přesné termistory a rezistory) a řízená 8-bitovým mikroprocesorem Atmel. Nyní obsahuje i "High Reliability" součástky a velký (odolný) spínač s minimální životnostní 500,000 zmáčknutí. Oboje přispívá k maximální spolehlivosti.

Takto, kdy nejsme vázáni žádným konkrétním obvodem, můžeme libovolně vylepšovat firmware, přidávat nové funkce a dosahovat velmi vysoké účinnosti (až 98%).

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Když už baterie nejsou schopny dodat potřebný výkon, přepne elektronika na nižší mód. Světlo nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika také hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE. Oznámí vám to jedním krátkým blinkutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma blinkutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

ČTVRTÁ GENERACE FIRMWARE čelovky má přesnější regulaci s jemnějšími kroky intenzity a menšími skoky, módy zároveň nabíhají na patřičnou intenzitu rychleji. 

 

První čelovka na světě používající nejnovější XP-L2 čipy

Používáme nejnovější vysoce svítivé LED XP-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 5000K, což je velmi příjemná neutrální bílá barva, která má zároveň skvělé podání barev (CRI index typ.70). Oproti předchozím diodám XM-L2 je světelný tok vyšší až o 25%.

S dvěma těmito diodami dosahuje čelovka světelného výkonu až 1650 lumenů. Účinnost je ovlivňována chlazením, tzn. čím lépe se diody chladí, tím pracují efektivněji. V čelovce Lucifer jsou diody přímo průmyslově napájeny na měděném plošném spoji s technologií Direct Thermal Path (Sinkpad), který umožňuje rychlý přenos tepla na hliníkové tělo čelovky s žebrováním. To je to nejlepší chlazení jaké lze v současné době vůbec vyrobit!

 

 

Ideální rozložení světla

Každá svítivá dioda má vlastní optiku, která určuje jak široký bude výsledný kužel světla. Používáme PMMA optiky s vysokou optickou průhledností a úhly 13°, 20° a 29°, které je možné kombinovat podle libosti.

Doporučujeme kombinaci optik 13° + 20° jako ideální variantu pro běh, OB, kolo, běžky s maximálním dosvitem 220m, které má i dostatečné periferní nasvícení. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů. Tato kombinace poskytuje skvělý přehled o okolí a překážkách před Vámi.

 

 

Módy a uživatelské ovládání - DVĚ OVLÁDACÍ SCHÉMATA

Čelovka Lucifer má 7 módů - VELMI NÍZKÝ, NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ, BOOST, SOS, BLIKÁNÍ. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Proto jsme se rozhodli přidat druhé ovládací schéma, které je velmi jednoduché. Přepnutí mezi oběma schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

PRVNÍ SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

DRUHÉ SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje. 

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ) a střední rychlostí (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem a signalizuje intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ). 

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci  a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_cz,  jednoduché schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_alt.

Mód Lumenů Doba svitu 
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu
Příklady aktivit, které lze provádět pohodlně a bezpečně Uchladitelnost módů
VERY LOW 45 90:00 chůze trvale
LOW 200 20:00 rychlý běh trvale
MID 400 10:00 neomezený běh, orientační běh, rychlá jízda na kole trvale
HIGH 825 4:00 neomezená jízda na kole při malém pohybu (chůze)
BOOST 1650 1:40 downhill při pohybu (běh)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nabíječka a nabíjení

Čelovka se nabijí přiloženou síťovou nabíječkou 8.4V, 0.5A. Články se nabijí šetrným nabíjecím proudem 0.5A, plné nabití batterypacku od 0 do maxima trvá 7.5h. Nabíječka svítí červeně, když se batterypack nabijí a zeleně, když je nabitý.

Obsah balení a další příslušenství

Balení čelovky obsahuje:

 • - čelovku
 • - batterypack
 • - hlavový propruh
 • - prodlužovací kabel délky 100cm
 • - síťovou nabíječku 0.5A na EU zásuvku
 • - látkový přenášecí pytlík s dvěma kapsami
 • - český manuál

 

Čelovka je propojená s bateriemi rozpojitelným konektorem. Můžete tak s přiloženým prodlužovacím kabelem nosit baterie u těla nebo v kapse.

Prodáváme také držáky k upevnění čelovky i batterypacku na cyklohelmu nebo na kolo (řídítka + rám) takže během chvilky máte plnohodnotné světlo na kolo. Můžete přikoupit i USB propojku k nabíjení telefonu a dalších zařízení z batterypacku a využít vysokou kapacitu našich baterií jako výkonnou powerbanku. Můžete také přikoupit nabíječku do auta nebo nabíjet nabíječkou z USB portu

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 2 roky, výrobce Vám však rád poskytne i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábí sami, takže disponují i všemi náhradními díly a vše umí opravit. 

Cena: 4 300 Kč včetně DPH
Cena bez DPH: 3 554 Kč

Dostupnost: 4 ks skladem
4 ks prodejna Praha 9

Objednané zboží Vám odešleme v pondělí 24. 9. 2018.

Číslo produktu: LUC-M5

ks

Naše výhody:

 • Spolehlivost
 • Kompletní sortiment
 • Vstřícné jednání
 • Rychlé dodání
 • Oficiální distribuce
 • Desítky výdejních míst
 • Dovoz na akce zdarma
 • Zeptejte se - poradíme
  +420 602 305 007
  vosky@kamzasnehem.cz

Mohlo by vás zajímat