CS | SK

Kategorie

Zprávy o stavu sněhu

LUCIFER čelovka M4

Čelovka Lucifer M3 se již nevyrábí. Stejně tak byl ukončen prodej čelovky Lucifer M4. Nástupcem těchto dvou modelů je model Lucifer M5.

 

Novinkou je také druhý typ čelovky, velmi malý a lehký Lucifer S.

Výkonné světlo vyráběné v Česku

Lucifer je výkonná voděodolná čelovka a světlo na kolo s max. svitem 1650 lumenů, určená běžcům, cyklistům, orientačním běžcům, adventure závodníkům, lezcům, jeskyňářům stejně tak jako turistům, cestovatelům nebo rybářům, kteří požadují spolehlivé světlo s dlouhou výdrží.

Světlo vyrábí česká firma Lucifer Lights, s.r.o. výhradně v ČR z nejlepších dostupných součástek. S výrobou má již tříletou zkušenost a čelovky jsou používané závodníky na nočních orientačních závodech a survivalech, případně expedicích. Poznatky z testování jsou přenášeny do kontrukce s cílem vfyrobit světlo nejen výkonné, ale především odolné a s maximální výdrží baterie. Nabízená čelovka je již čtvrtou vylepšenou verzí využívající poslední vyvinuté LED diody, kterými v současné době nedisponuje žádný jiný výrobce.

Následující text je převzatý od výrobce.

Vyrobili jsme toto světlo nejlépe jak dokážeme. Používá poslední generaci vysoce svítivých diod XP-L2 CREE a li-ion akumulátory Panasonic NCR18650B s nejvyšší garantovanou kapacitou. Má konstatní regulaci svitu, indikaci vybíjení, určení procenta nabití baterií, teplotní ochranu a dobře navržené uživatelské ovládání.

Světlo může být dodáno s úchyty na kolo, cyklohelmu a má mnoho konfigurací, jak může být používáno. 

Čtvrtá generace čelovky

Toto je čtvrtá verze naší čelovky Lucifer M. Obsahuje všechny změny, které jsme na ní chtěli provést abychom dosáhli maximálního výkonu i spolehlivosti, minimální velikosti a pohodlnosti v použití. Změny oproti M3 jsou následující:

 • nejnovější generace LEDek XP-L2 - přináší nárůst světelného výkonu (příp. výdrže) až o 25%
 • průmyslově vyráběný měděný chladič s přesně usazenými LEDkami
 • lepší konektor na kabelu
 • nový monochromatický popruh
 • dvojí uživatelské ovládání - stávající ovládání a nové jednoduché
 • další dílčí softwarové změny (mimo jiné upravení intenzit a výdrží některých módů)

CNC frézované lehké tělo

Hlava čelovky je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku a poté eloxována s ochrannou vrstvou 25um. Je vyrobená s množstvím chladících žeber pro dobrý odvod tepla, ale zároveň tak aby byla co nejmenší a nejlehčí. Má malou hloubku pro maximální stabilitu během pohybu.

 

Li-ion baterie s nejvyšší kapacitou

Pouzdro s bateriemi je vyrobeno z pevného a ohebného plastu a uchovává 2 nabíjecí li-ion baterie typu 18650. Pouzdro je uzavřené, voděodolné a nabíjí se přiloženou nabíječkou.

Li-ion baterie mají nejlepší poměr mezi kapacitou a váhou (objemem). Jsou vyzkoušené průmyslovým použitím a jsou bezpečné. Články jsou lehké a díky tomu můžete pouzdro pohodlně nosit na hlavě.

Používáme kvalitní články Panasonic s nejvyšší (skutečnou) kapacitou na trhu. Tyto baterie vám vydrží několik let bez znatelné ztráty kapacity a oproti AA bateriím mají jen samé výhody. Už nebudete muset kupovat nové baterie!

Pouzdro obsahuje také ochranný obvod s nízkým odporem, který chrání baterie před zkratem, podvybitím a přebitím.

 

 

Účinná elektronika

Elektronika je kompletně navržená námi z pečlivě vybraných diskrétních součástek (kvalitní X7R keramické kondenzátory, n-mosfety s velmi nízkým odporem, velká stíněná cívka a přesné termistory a rezistory) a řízená 8-bitovým mikroprocesorem Atmel. Nyní obsahuje i "High Reliability" součástky a velký (odolný) taktický spínač s minimální životnostní 500,000 zmáčknutí. Oboje přispívá k maximální spolehlivosti.

Takto, kdy nejsme vázáni žádným konkrétním obvodem, můžeme libovolně vylepšovat firmware, přidávat nové funkce a dosahovat velmi vysoké účinnosti (až 98%).

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Když už baterie nejsou schopny dodat potřebný výkon, přepne elektronika na nižší mód. Světlo nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika také hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE. Oznámí vám to jedním krátkým blinkutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma blinkutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

ČTVRTÁ GENERACE FIRMWARE čelovky má přesnější regulaci s jemnějšími kroky intenzity a menšími skoky, módy zároveň nabíhají na patřičnou intenzitu rychleji. 

 

První čelovka na světě co používá nejnovější XP-L2 čipy

Používáme nejnovější vysoce svítivé LED XP-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 5000K, což je velmi příjemná neutrální bílá barva, která má zároveň skvělé podání barev (CRI index typ.70). Oproti předchozím diodám XM-L2 je světelný tok vyšší až o 25%.

S dvěma těmito diodami dosahuje čelovka světelného výkonu až 1650 lumenů. Účinnost je ovlivňována chlazením, tzn. čím lépe se diody chladí, tím pracují efektivněji. V čelovce Lucifer jsou diody přímo průmyslově napájeny na měděném plošném spoji s technologií Direct Thermal Path (Sinkpad), který umožňuje rychlý přenos tepla na hliníkové tělo čelovky s žebrováním. To je to nejlepší chlazení jaké lze v současné době vůbec vyrobit!

 

 

Ideální rozložení světla

Každá svítivá dioda má vlastní optiku, která určuje jak široký bude výsledný kužel světla. Používáme PMMA optiky s vysokou optickou průhledností a úhly 13°, 20° a 29°, které je možné kombinovat podle libosti.

Doporučujeme kombinaci optik 13° + 20° jako ideální variantu pro běh, OB, kolo, běžky s maximálním dosvitem 220m, které má i dostatečné periferní nasvícení. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů. Tato kombinace poskytuje skvělý přehled o okolí a překážkách před Vámi.

 

 

Módy a uživatelské ovládání - DVĚ OVLÁDACÍ SCHÉMATA

Čelovka Lucifer má 7 módů - VELMI NÍZKÝ, NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ, BOOST, SOS, BLIKÁNÍ. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Proto jsme se rozhodli přidat druhé ovládací schéma, které je velmi jednoduché. Přepnutí mezi oběma schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

PRVNÍ SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

DRUHÉ SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje. 

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ) a střední rychlostí (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem a signalizuje intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ). 

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci  a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_cz,  jednoduché schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_alt.

Mód Lumenů Doba svitu 
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu

Příklady aktivit, které lze provádět pohodlně a bezpečně

VERY LOW 45 90:00 chůze,
LOW 200 20:00 rychlý běh
MID 400 10:00 neomezený běh, orientační běh, rychlá jízda na kole
HIGH 825 4:00 neomezená jízda na kole
BOOST 1650 1:40  

 

 

 

 

 

 

 

Vyberte si svoje barvy

Čtvrtá verze této čelovky přináší nový monochromatický popruh, který ladí ke všem barevným kombinacím. Standartně disponujeme čolovkami v černé barvě. Záleží-li Vám na barevné kombinaci, domluvíme se telefonicky.

 
 

 

Nabíječka a nabíjení

Čelovka se nabijí přiloženou síťovou nabíječkou 8.4V, 0.5A. Články se nabijí šetrným nabíjecím proudem 0.5A, plné nabití batterypacku od 0 do maxima trvá 7.5h. Nabíječka svítí červeně, když se batterypack nabijí a zeleně, když je nabitý.

Obsah balení a další příslušenství

Čelovku dodáváme s hlavovým popruhembatterypackemsíťovou nabíječkou 0.5Aprodlužovacím kabelem délky 100cm a českým manuálem.

Čelovka je propojená s bateriemi rozpojitelným konektorem. Můžete tak s přiloženým prodlužovacím kabelem nosit baterie u těla nebo v kapse.

Prodáváme také držáky k upevnění čelovky i batterypacku na cyklohelmu nebo na kolo (řídítka + rám) takže během chvilky máte plnohodnotné světlo na kolo. Můžete přikoupit i USB propojku k nabíjení telefonu a dalších zařízení z batterypacku a využít vysokou kapacitu našich baterií jako výkonnou powerbanku. Můžete také přikoupit nabíječku do auta nebo nabíjet nabíječkou z USB portu

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 2 roky, avšak výrobce Lucifer Lights poskytuje pozáruční servis, protože čelovky z 95% vyrábí sám, takže disponuje i všemi náhradními díly a vše umí opravit.

Cena: 3 990 Kč včetně DPH
Cena bez DPH: 3 298 Kč

Dostupnost: nedostupné

Číslo produktu: LUC-M4

Naše výhody:

 • Spolehlivost
 • Kompletní sortiment
 • Vstřícné jednání
 • Rychlé dodání
 • Oficiální distribuce
 • Desítky výdejních míst
 • Dovoz na akce zdarma
 • Zeptejte se - poradíme
  +420 602 305 007
  vosky@kamzasnehem.cz

Mohlo by vás zajímat