CS | SK

Kategorie

Zprávy o stavu sněhu

KÄSTLE RX10 2.0 CLASSIC SKIN

Běžky KÄSTLE RX10 2.0 CLASSIC SKIN

 

Klasické běžky Kästle RX10 2.0 Classic jsou v oblasti závodních lyží novým milníkem. Tato nová varianta klasické konstrukce ve spojení se skin páskem je nejvýkonnější, jakou značka Kästle kdy měla. Díky přídavným karbonovým výztužím po celé délce lyží a v oblasti vázání zůstává zachováno tradičně koncipované klenutí. Torzní skříň z topolu a jasanu chrání lehké voštinové jádro a zajišťuje maximální stabilitu. Navíc tento model Kästle pro světový pohár zaručuje díky technologii HOLLOWTECH a markantnímu reboundu nejvyšší energetickou efektivitu běhu.

Naše nejrychlejší klasické lyže přesvědčí každého profesionálního závodníka i znalce ručně broušenými hranami pro nejvyšší výkony. (R)Evoluce vyvinutá perfekcionisty.

 

 • model pro závodníky Světového poháru
 • optimální stoupavost i zcela bez použití vosků
 • nejlehčí lyže Kästle s maximální stabilitou
 • ruční broušení pro maximální výkon
 • součástí je NIS deska 3.0

 

 

Délka - tvrdost - hmotnost:

188 cm - medium/hard - 470 g

196 cm - medium/hard - 500 g

201 cm - medium/hard - 515 g

206 cm - medium/hard - 530 g

 

Doporučené vázání:

Rottefella vázání NIS-Xcelerator Pro ClassicNIS-Xcelerator 2.0 Classic.

Na NIS desku 3.0 můžete navíc použít nasouvací vázání Move Race nebo Move Switch.

 

TECHNOLOGIE

 

A. CAPOVÁ KONSTRUKCE
B. HONEYCOMB
C. FIBERGLASS
D. UD CARBON FIBERGLASS
E. UD CARBON
TORZNÍ SKŘÍŇ: PAPVLOVNIE / JASAN

 

Váhové tabulky Kästle

 

HOLLOWTECH

Ve světové špičce je zapotřebí především jedno: špičkové vybavení. Na počátku tohoto tisíciletí jsme díky technologii HOLLOWTECH nastolili revoluci v alpském lyžování!

V oblasti severských sportů jsme podobně důslední. Odstraněním nepotřebných vrstev ve špičce lyže jsou špičky a lyže celkově lehčí.

To jim dodává výrazně lepší rovnováhu a redukuje rotaci při pohybu lyže vpřed, což pomáhá sportovcům šetřit síly a rychleji dosáhnout cíle.

 

CAPOVÁ KONSTRUKCE

Všechny modely běžeckých lyží mají CAP konstrukci s karbonovým vyztužením. Její povrchová fólie obaluje boky lyže a perfektně tak chrání jádro.

Všechny Kästle lyže na klasické lyžování jsou ideálně přizpůsobeny své oblasti použití.

 

JÁDRO

Nikde není těžší přežít než v přírodě – tomu odpovídá i důmyslnost uplatňovaných řešení. Včely tak se svými šestiúhelníkovými plástvemi vyvinuly ideálně stabilní konstrukci, která umožňuje maximální pevnost za použití minimálního množství materiálu.

Z tohoto důvodu je jádro lyží Kästle vyráběno podle zásady včelích pláství z přírodních vláken, což redukuje hmotnost na minimum a zajišťuje stabilitu. Jádro si zároveň zachovává elasticitu a poskytuje výbušný odrazový efekt pod chodidlem!

 

UL WOOD
Struktura včelích pláství je zabudována do torzního boxu z ultralehkého dřeva paulovnie, kterému říkáme UL WOOD. To zaručuje optimální torzní tuhost a flexi při minimální hmotnosti.

 

BROUŠENÍ

Kromě skluznice má nesmírný vliv na kluzné vlastnosti i správné broušení, které musí odpovídat převládajícím podmínkám. Základní pravidlo zní: čím větší teplo, tím hrubší sktruktura.

Brousí se v úhlu mírně nad 0 °C od skluznice. Díky konstantnímu chlazení během procesu broušení lze jemné struktury šetrně a přesně zapracovat do vysoce výkonné skluznice.

UW1
Příprava skluznice pro Světový pohár s perfektním finálním ručním dobroušením. Ideální pro proměnlivé sněhové podmínky a vlhký, jemnozrnný sníh.

CW1
Ruční příprava skluznice pro Světový pohár, ideální na čerstvý sníh, resp. jemnozrnný, suchý a zároveň studený sníh.

 

TVRDOST

Pro výrobu našich nových běžeckých lyží používáme speciálně vyrobený lis. Se 40 možnostmi nastavení zaručuje dosud nevídané optimální sladění vzpruhu a tvrdosti.
Kromě ideální délky je pro každého sportovce rozhodující právě volba tvrdosti lyže. 

Pro tyto lyže nabízíme odstupňování MEDIUM HARD.

 

 

Kategorie:

Běžky Skin lyže

Cena: 11 693 Kč včetně DPH
Cena bez DPH: 9 664 Kč

Dostupnost: 3-5 dní - skladem u výrobceObjednané zboží Vám odešleme nejpozději ve středu 4. 10. 2023.

Číslo produktu: NRX102CSH22

Volba varianty

Bojíte se, že netrefíte správnou velikost? Nebojte! Vyměnit zboží můžete až do 2 měsíců od data nákupu. Více informací naleznete zde.

ks

Naše výhody:

 • Spolehlivost
 • Kompletní sortiment
 • Vstřícné jednání
 • Rychlé dodání
 • Oficiální distribuce
 • Desítky výdejních míst
 • Dovoz na akce zdarma
 • Zeptejte se - poradíme
  +420 602 305 007
  vosky@kamzasnehem.cz